Шукати в цьому блозі

четвер, 1 травня 2014 р.

РЕЗУЛЬТАТИ

Відповіді
ЗАВДАННЯ №2

Рок-група, про яку йде мова, - «Океан Ельзи» [
http://uk.wikipedia.org/wiki/Океан_Ельзи].
Вчені: Олександр Смакула винахідник способу просвітлення оптики; Архип Люлька – розробник перших двоконтурних турбореактивних двигунів; Юрій Кістяковський – розробник (разом з Едвардом Теллером) водневої, а потім нейтронної бомби [http://tsikave.ostriv.in.ua/publication/code-28B3598F..]; Борис Грабовський - винахідник електронного телебачення; Іван Пулюй дослідник Х-променів, які він одержав при застосуванні вакуумної лампи, сконструйованої ним ще в 1880 році; Кондратюк Юрій – винахідник засобу досягнення поверхні космічних тіл, насамперед Місяця і Марса, який було застосовано у проекті «Аполлон» [http://www.chl.kiev.ua/bibliograf/fizika/04.htm]; Борис Патон — автор ідеї та один з розробників методу електрозварювання м'яких тканин [http://uk.wikipedia.org/wiki/Патон_Борис_Євгенович]; Євген Патон – розробник способу автоматичного швидкісного зварювання [http://uk.wikipedia.org/wiki/Патон_Євген_Оскарович].
Назва альбому – «Суперсиметрія», пісні - «Susy».
Назва альбому взята із фізики, де є гіпотетичний закон "суперсиметрії", згідно з яким кожному типу елементарних частинок-бозонів відповідає свій тип ферміонів. Тобто «Океан Ельзи» наводять оригінальну алюзію кохання та існування для кожної людини її половинки, що цілком не дивно, зважаючи на фізичну освіту С. Вакарчука. Цікаво, що англійською мовою цей закон часто скорочують абревіатурою SUSY (від Supersymmetry), що також є основною піснею даного альбому [http://uk.wikipedia.org/wiki/Суперсиметрія_(альбом)].
Аргументи, що спростовують принцип суперсиметрії:
1) на конференції Lepton Photon у Мумбаї представники одного із чотирьох головних детекторів суперколайдера LHCb (LHC Beauty) заявили, що вони не знайшли у своїх розпадах ніяких ознак існування суперсиметричних частинок;
2) існує багато винятків, що називаються «порушеннями суперсиметрії»;
3) на інших детекторах LHC ніякого сліду суперсиметричних часток дотепер не зустрічалося, хоча за теорією ймовірності це вже повинно було відбутися [http://infonova.org.ua/science/teoriya-supersymetriyi..].
Аргументи на користь існування принципу суперсиметрії:
1) протягом 2014 року буде проведена модернізація Великого адронного коллайдера - потужність установки зросте з 8 до 14 тераелектронвольт, що дозволить вести пошуки суперсиметричних частинок великої маси;
2) дослідження сучасної фізики - складний і довготривалий процес. Для підтвердження закону суперсиметрії може знадобитися багато часу і більш прогресивне обладнання, так як було у випадку з бозоном Гіггса. Його існування припустили в 1964 році, після чого він був виявлений на Великому адронному колайдері, в липні 2012 року.
3) Виявлення бозона Гіггса дозволяє пояснити існування маси і підтвердити Стандартну модель. Проте його маса виявилася набагато меншою, ніж розраховували вчені. Через це бозон Гіггса поки важко інтегрувати в Стандартну модель. Один зі способів зробити це - введення в неї теорії суперсиметрії [http://tsikave.ostriv.in.ua/publication/code-5F90E1CC..].

Немає коментарів:

Дописати коментар